Tomys Łukasz, Napierała Piotr - Bill Clinton. Biografia polityczna. Kulisy Waszyngtonu Audiobook PL » HQSite.org - Twoje miejsce w sieci.Free download.
» » » Tomys Łukasz, Napierała Piotr - Bill Clinton. Biografia polityczna. Kulisy Waszyngtonu [Audiobook PL]

Tomys Łukasz, Napierała Piotr - Bill Clinton. Biografia polityczna. Kulisy Waszyngtonu [Audiobook PL]

AudioBooki
4 Luty 2019
Tomys Łukasz, Napierała Piotr - Bill Clinton. Biografia polityczna. Kulisy Waszyngtonu [Audiobook PL]

Tomys Łukasz, Napierała Piotr - Bill Clinton. Biografia polityczna. Kulisy Waszyngtonu [Audiobook PL]


Opis:


Bill Clinton to człowiek pełen sprzeczności i paradoksów. Odważny reformator, a zarazem lawirant i seksoholik. Walcząc zacięcie pomógł zlikwidować deficyt budżetowy, ale był też prezydentem , którego kadencja zakończyła się licznymi ułaskawieniami, w tym co najmniej jednym bardzo kontrowersyjnym. Ułaskawiony przez Clintona finansista Marc Rich został skazany przez amerykański sąd za oszustwo, wymuszenia, handel poufnymi informacjami, naruszenie embarga z Iranem w trakcie kryzysu zakładników i największe oszustwa podatkowe w historii USA. Z ponad 60 zarzutami miał odsiedzieć 325 lat w więzieniu. Dla porównania, nawet Bernard Madoff został skazany na 150 lat.


Dzięki reformom Clintona, który wygrał wybory pod hasłem “gospodarka głupcze” budżet Stanów Zjednoczonych zdołał odnotować nadwyżkę budżetową w latach 1998-2001 i była to pierwsza taka sytuacja od 1969 roku. Mimo to znany jest poza USA głównie z krótkiej znajomości z pewną stażystką o żydowskim pochodzeniu i polskim nazwisku. Kim jest pierwszy prezydent USA pokolenia powojennego ? Jak wyglądało trudne dzieciństwo i początki Billa Clintona w polityce ? Dlaczego imigranci z Kuby o mało nie pogrzebali jego kariery politycznej ?

Zawiedzie się ten, kto oczekuje dokładnego opisu romansu z Moniką Lewinsky. Temat ten został niemal pominięty w naszej pracy. Stosunkowo duży nacisk położony został na gospodarkę, która była oczkiem w głowie prezydenta Clintona. Całkiem nieźle orientował się on w kwestiach ekonomicznych. W końcówce pracy opisano w jaki sposób Bill Clinton zdobył pokaźną fortunę w ciągu zaledwie kilkunastu lat od opuszczenia Białego Domu. Ten budzący kontrowersje temat był niezwykle istotny podczas kampanii wyborczej, gdy Hillary Clinton toczyła bój o prezydenturę z Donaldem Trumpem. Czy amerykański establishment polityczny chodzi na pasku lobbystów, korporacji i państw o wątpliwej reputacji ?


Opis uploadu:

wielkosc paczki: 124 MB
czas trwania: 03h 06m 11s
bit rate: 96kbps
rodzaj kompresji: rar
zawartosc uploadu: mp3
wersja jezykowa: PL
czyta: Łukasz Knopek
BRAK DANYCH NAPRAWCZYCH
Haslo: BrakDownload:

Fileshark | Rapidu | Rocketshare

Linki zabezpieczone. Wklej adres do przegladarki aby uzyskac dostep.


Aby zobaczyć ukryty tekst, musisz być zalogowany. Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się!
1
59

Komentarze 1
Dodaj komentarz
Equalizer
Użytkownik
17 Lipiec 2019 19:40
127
Tomys Łukasz, Napierała Piotr - Bill Clinton Biografia polityczna Kulisy Waszyngtonu
Dane techniczne:
96 Kb/s

Opis uploadu:
Czyta................: Łukasz Knopek
Wersja językowa......: polska
---------------------------------------
Wielkość całości.....: 124,62 Mb
Rodzaj kompresji.....: .rar
Zawartość uploadu....: pliki .mp3, jpg
Dane naprawcze.......: 1%

Download:
https://turbobit.net/uq46jp5zo25d/Tomys.Lukasz.Napierala.Piotr-Bill.Clinton.Biografia.polityczna.Kulisy.Waszyngtonu.czyt.L.Knopek._up.by.Equalizer_.rar.html

https://rapidgator.net/file/bddb49538c1aafa9512de314827ac540/Tomys.Lukasz.Napierala.Piotr-Bill.Clinton.Biografia.polityczna.Kulisy.Waszyngtonu.czyt.L.Knopek._up.by.Equalizer_.rar.html

HASŁO:
equalizer
Systematycznie wrzucam audiobooki aż dobije do 11 tys. Zapraszam.
Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu.